21.45 Danemarca – Irlanda, ultimul meci de baraj pentru Mondial | ACUM Coasta de Fildes 0-2 Maroc. Cine castiga merge la Mondial

Urmareste desfasurarea partidelor din barajul pentru Campionatul Mondial din Rusia

20:47
11 Nov
Iata echipele de start la partida Danemarca – Irlanda

20:36
11 Nov

In acest moment se disputa 3 partide din preliminariile pentru Mondial, zona Africa. Senegal s-a calificat ieri la turneul final iar duelul dintre Coasta de Filder si Maroc este decisiv! De asemenea, Tunisia are nevoie de egal cu Libia pentru a merge la turneul din Rusia.

Dirar (25) si Benatia (30) au marcat pentru Maroc in prima repriza in fata Coastei de Fildes

23:44
10 Nov
FINAL DE MECI! Suedia castiga in fata Italiei cu 1-0 si devina favorita la calificarea la Campionatul Mondial de anul viitor! Italia, cea care are 4 titluri mondiale in istorie, a fost prezenta pana acum la 18 din cele 20 de turnee finale! Acum 6 decenii a avut loc ultima ratare a calificarii pentru Italia cand Irlanda de Nord castiga cu 2-1 la Belfast iar Italia asculta Mondialul la radio!

23:14
10 Nov
BARA Darmian! Italienii trec pe langa egalare! Mai sunt 20 de minute din prima mansa a barajului

23:08
10 Nov

Suedia 1-0 Italia!

GOOOOOOL SUEDIA! Johansson inscrie primul gol la nationala, la cateva minute dupa ce a intrat pe teren. De Rossi a deviat decisiv sutul insa!

21:06
10 Nov
Senegal s-a calificat la Campionatul Mondial de anul viitor dupa victoria cu 2-0 din Africa Sud. Inaintea ultimului meci din grupa, Senegal are 11 puncte si nu mai poate fi ajunsa. Sakho si Mkhize (autogol) au fost autorii celor 2 goluri ale Senegalului.

17:56
10 Nov
Absenta importanta pentru italieni

Simone Zaza, unul dintre cei mai in forma jucatori italieni ai momentului nu va juca in Suedia. Italienii vor ataca in schimb cu Ciro Immobile, golgheterul Europei in acest moment. Apararea va fi formata din celebrul „BBC” italian, cu Bonucci, Barzagli si Chiellini in fata marelui Buffon.

13:11
10 Nov
Suedia – Italia, ora 21:45

Italia isi joaca in aceste zile prezenta la Campionatul Mondial din Rusia din 2018. Primul meci este in acea seara, urmand ca returul cu Suedia sa se dispute luni, 13 noiembrie.

„Squadra Azzurra” a ratat prezenta la Campionatul Mondial o singura data, la editia din 1958. Atunci, italienii aveau nevoie de un rezultat de egalitate, dar au pierdut cu 2-1 in fata Irlandei de Nord.

Italia nu a mai castigat in Suedia din 1912. Ibrahimovic este de parere ca pana la urma se va califica totusi Italia.

Corriere della Sera a realizat un sondaj prin care a incercat sa afle starea de spirit a suporterilor inainte de aceasta dubla. Fanii italieni au fost intrebati care dintre urmatoarele scenarii este cel mai plauzibil: „Aterizarea extraterestrilor in piata San Pietro” sau „Un Campionat Mondial fara Italia”. 55% dintre suporteri au ales varianta cu extraterestrii.

23:59
09 Nov
AICI ai penalty-ul dupa care fanii nord-irlandezi au innebunit! Hategan a dat 11 metri desi mingea il lovise in spate pe unul dintre aparatorii britanici!

21:06
09 Nov

Irlanda de Nord – Elvetia 0-1

Min 58: GOL Elvetia! Rodriguez deschide scorul.

Echipele de start

21:05
09 Nov

Croatia – Grecia 4-1

Min 49: GOL Croatia! Kramaric marcheaza.

Min 33: GOL Croatia! Perisic reface diferenta de scor.

Min 30: GOL Grecia! Sokratis reduce din diferenta.

Min 19: GOL Croatia! Kalinic inscrie si el.

Min 13: GOL Croatia! Modric deschide scorul din penalty.

21:02
06 Nov
Se decid ultimele echipe europene care vor merge la Campionatul Mondial din Rusia.

In perioada 9-14 noiembrie se vor disputa partidele de baraj care vor decide ultimele calificate la Campionatul Mondial din Rusia de anul viitor.